Водещите новини! Млада жена беше отвлечена и жестоко пребита от бившия си. От днес започва поетапно пускане на парното в София
***
Водещите вести за деня до 13.00 ч.,
на 21 октомври
Ивана и Йоана са братовчедки, прибрали се от чужбина, където учат, с цел да видят баба си. Докато трите са дружно в къщата, влиза някогашният другар на Ивана, съумява да вземе телефона ѝ с принуждение. „ След което влезе в къщата, беше нападателен и атакува мен, баба ми и братовчедка ми. Обиждаше ни. Беше оставил букет рози на масата, стартира да ги къса и хвърля, до момента в който ме питаше дали имам различен другар. Настояваше, че в случай че не съм с него, няма да ми разреши да съм с никой “, споделя потърпевшата в ефира на Нова телевизия.
Мъжът взима телефона на Ивана, девойките потеглят след него. В следствие той я качва в колата му, на седалката до шофьорската. „ Половината ми крайници бяха на открито и се влачеха. Вратата беше отворена, притискайки ми краката от самото начало. Той потегли, баба ми ме дърпаше в профил, братовчедка ми застана пред колата. Той беше жесток, щеше да я сгази и нея “, изяснява младата жена.
21-годишният я води на пусто място, където, по думите ѝ, нанася тежък побой. „ Казваше, че ще умра в този миг “, споделя тя.
Братовчедката на жертвата споделя, че я намерили в тежко положение. „ Беше цялата в кръв, разрошена, раздърпана, подута и колкото да вървеше. Нечовешко положение “, прибавя Йоана.
Родителите на момчето са посетили къщата на Ивана, настоявайки тя да отдръпна жалбата в полицията.
***
Жена на 29 години е била принудена да се качи в автомобил на улица в село Ряховците, община Севлиево. Това оповестиха от Областната дирекция (ОД) на Министерство на вътрешните работи в Габрово.
След принудата, при придвижване в посока село Крушево ѝ е бил нанесен побой от две дами на 53 и 36 година Те са лишили мобилния ѝ телефон и смарт часовник, и са я оставили на пътя сред Севлиево и Крушево.
***
Кола „ излетя “ през изхода на подлез в София.
За това алармират очевидци в обществените мрежи.
Инцидентът е станал на столичния бул. „ България “.
СНИМКИ
***
Предложението за въвеждане на нова „ такса водомер " провокира оживени полемики в обществото. Новото предложение планува прибавяне на закрепен съставен елемент към съществуващата формула за пресмятане на водните сметки.
***
***
От през днешния ден стартира поетапно стартиране на парното в София, оповестиха от „ Топлофикация София " ЕАД. Първо ще бъдат топлозахранени учебните заведения, детските градини и здравните заведения, а по-късно и административните и жилищни здания.
***
Турският свещеник Фетхуллах Гюлен е умрял на 83-годишна възраст в Съединени американски щати, Пенсилвания.
Свързани с гюленисткото придвижване сметки, в това число племенници на Гюлен, разгласиха известия, че той е умрял от сърдечносъдови проблеми.
Над две десетилетия Гюлен живееше в имение в Пенсилвания, което използваше като щаб на придвижването си.
***
Юлия Навалная съобщи в изявление за Би Би Си, че има намерение да стане президент на Русия.
Вдовицата на съветския опозиционер Алексей Навални повтори проектите си да продължи битката на нейния брачен партньор за народна власт.
„ Когато настъпи подобаващият миг, ще вземам участие в изборите. Моят политически конкурент е Владимир Путин. Ще направя всичко, с цел да падне режимът му допустимо най-скоро ", съобщи Навалная.
***
Украинските сили нанесоха в нощта против 20 октомври удари с дронове против авиобаза „ Липецк-2 " покрай град Липецк и съветското държавно отбранително дружество „ Свердлов " в Дзержинск, Нижегородска област.
Украинският общоприет щаб заяви, че ударите са били нанесени от сили на Службата за сигурност на Украйна (СБУ), Главно ръководство на военното разузнаване (ГУР) и Силите за специфични интервенции (ССО). Предизвикани бяха пожар и вторични детонации.
***
Кандидатката за президент на Съединени американски щати от Демократическа партия Камала Харис съобщи, че нейният конкурент Доналд Тръмп омерзява функционалността на президент на Съединени американски щати, съобщи Франс прес.
Този коментар Харис направи по време на изявление за телевизия Ем Ес Ен Би Си. Изказването пристигна, откакто по време на избирателен протест предния ден Тръмп я назова „ гадна вицепрезидентка “.
„ Президентът на Съединени американски щати би трябвало да дефинира стандарта, освен за нашата нация, само че и за ролята, която играе нашата нация в света “, сподели Харис. „ Поведението на моя конкурент, който е и някогашен президент на Съединени американски щати, омерзява президентската служба “, добави тя.
***




